+420 774 775 777
Košík je prázdný
Alpík.cz / Magazín / 4 tipy, jak posílit imunitu přírodně a bez zbytečné chemie

4 tipy, jak posílit imunitu přírodně a bez zbytečné chemie

04.11.2021
A B
Imunita, Aromaterapie, Čaje

Nejlepší ochranou před virózami a nachlazením je prevence a zdravý životní styl. Člověk se správnou životosprávou, který dostatečně spí, dýchá čistý vzduch, zdravě jí a pije má přirozeně silnou imunitu. Ruku na srdce, dodržovat do puntíku správnou životosprávu není vždy jednoduché, někdy dokonce nemožné. Proto v chřipkové sezóně onemocní až 70 % populace. Poradíme vám, jak posílit imunitu účinně a přírodní cestou, aby se vám sezónní nemoci vyhnuly velkým obloukem. 

1. Aromaterapie 

Aromaterapii máme spojenou s relaxací a příjemnými zážitky. Víte, že vonné látky obsažené v éterických olejích navíc mají celou řadu pozitivních účinků na náš organismus? Protože pronikají do těla dýchacími cestami i kůží, pomáhají zmírnit chronické či akutní potíže a zlepšují náladu. 

 V období podzimu a zimy vsaďte na speciální směsi éterických olejů na podporu imunity určené do aromalampy nebo k přímé inhalaci. Obsahují extrakty z bylinek, které jsou známé svými protivirovými a antibakteriálními účinky a zároveň pozitivně ovlivňují celkovou odolnost organismu.

Aromaterapie na podporu imunity

Součástí aromaterapie jsou také příjemné a zdraví prospěšné koupele. V sychravém počasí vás pohladí na těle i na duši třeba vůně jehličí a eukalyptu v koupelovém oleji Zdraví. Stačí přidat 1 lžíci oleje do vany a užít si podmanivý zážitek.

2. Přírodní antibiotika a antivirotika

Med

Slyšelijste o potravinách, které díky svému unikátnímu složení hubí viry, bakterie a plísně? Jednou z těchto potravin je med. Jeho účinky na zdraví a imunitu znaly a hojně využívaly už naše babičky. V dnešní době však tento přírodní zázrak nahradily chemické přípravky z lékárny, a na med jakoby se zapomnělo. Je účinným pomocníkem jak v prevenci, tak v léčbě viróz, nachlazení, zánětů dýchacích cest a horečnatých onemocnění, ale i v období rekonvalescence. 

Ještě vyšší koncentraci účinných látek, celou škálu enzymů, aminokyselin, antioxidantů, vitamínů, minerálů a dalších zdraví prospěšných látek obsahuje med manukový, který se získává ze vzácných květů Manuky. Med byste však nikdy neměli zalévat horkou vodou, abyste cenné látky neznehodnotili.

Rakytník

 Dalším zabijákem virů a bakterií je rakytník řešetlákový. Jeho plody jsou nabité vitamíny C a P, které posilují imunitu a kapiláry cév. Pomáhá také při léčbě plicních onemocnění, bolestech v krku a tlumí záněty. Nejčastěji se užívá ve formě sirupu nebo sušených plodů

Rakytník - zdroj vitamínů pro Vaši imunitu

Chlorella

V prevenci onemocnění a podpoře samouzdravovacích schopností lidského těla stojí určitě za zmínku také zelené potraviny, jako je chlorella. Bio chlorella obsahuje většinu důležitých vitamínů, minerálů a chlorofyl. Má také výrazné prebiotické účinky, čímž přispívá k správně fungující imunitě, prevenci a léčbě infekcí. 

Úžasná je také její schopnost navázat na sebe škodlivé látky, a tím detoxikovat organismus. Důkladnou očistu organismu by si měl čas od času dopřát každý. Pomůže tělu zbavit se toxinů, plísní a všech škodlivých látek, které se v našem organismu v průběhu času hromadí. Průměrný Čech má játra zanesená až z jedné třetiny. Játra se přitom podílí na ukládání některých vitamínů, které hrají v celkové imunitě velkou roli. Pravidelný detox podpoří přirozenou obranyschopnost organismu a mimo to má celou řadu dalších zdravotních benefitů. Mohdy pomůže zmírnit také chronické potíže a vleklá onemocnění.

3. Bylinky a čaje 

Pitný režim je základem zdravě fungujícího organismu. Na každých 30 kilo hmotnosti by měl dospělý člověk vypít alespoň 1 litr vody. Vyhýbat bychom se měli slazeným, barveným a kofeinovým nápojům.

Nejzdravější je čistá voda, čerstvě vymačkaná ovocná nebo zeleninová šťáva a bylinný čaj. Vyzkoušet můžete třeba čaj ze sibiřského ženšenu, který má detoxikační, antibakteriální a posilující účinky. Anebo bylinnou směs Kuc-Kuc, která je pro chladné a vlhké roční období ideální.

Bylinkové čaje pro podporu imunity

Pro děti jsou vhodné speciální dětské směsi. Pro vybíravé jazýčky je ideální jako prevence i první pomoc při nachlazení Dětský čaj pro zdraví a sílu, který chutná skvěle s medem. 

4. Doplňky stravy

Pokud víte, že vás na popíjení čajů, pálení éterických olejů v aromalampách nebo zdravé potraviny moc neužije, nebojte se sáhnout po doplňcích stravy s vitamíny a minerály. Skvěle se hodí také jako doplněk zdravého jídelníčku. Běžné ovoce a zelenina ze supermarketu, které k nám cestovaly přes půl zeměkoule, už bohužel neobsahují tolik výživných látek jako v dobách, kdy si každý na zahrádce pěstoval to své.

Doplňky stravy pomůžou zachovat a vylepšit vaši imunitu

Při výběru doplňků stravy dejte přednost kvalitním výrobkům z prvotřídních surovin bez zbytečných příměsí a plnidel. Doporučit můžeme bylinný extrakt ImuniQ nebo multivitamín a multiminerál Viridian