+420 774 775 777
Košík je prázdný
Alpík.cz / Magazín / Chemické interiérové vůně mohou být nebezpečné. Vsaďte na přírodní osvěžovače !!

Chemické interiérové vůně mohou být nebezpečné. Vsaďte na přírodní osvěžovače !!

18.10.2019
A B

Kdo by netoužil po čistém, provoněném domově. Právě od vůní často očekáváme, že dotvoří atmosféru místa k dokonalosti. Z různých interiérových osvěžovačů se pak line třeba mořský vánek, jarní louka nebo čerstvě upečený koláč. Tím to ale nekončí. S vůní se totiž uvolňuje i koktejl chemických látek s neblahým účinkem na lidské zdraví. Rozlučte se s riziky! Vůni domova můžete utvářet i čistě přírodní cestou.

Gelové osvěžovače, spreje, bytové parfémy v estetických lahvičkách, časovaných rozprašovačích, či elektrických zásuvkách – zajímá vás, co je spojuje? Chemie. Vůně, které rozptylují do svého okolí, jsou syntetické a jak prokázaly nedávné studie, našemu zdraví nijak neprospívají. Zvláště, pokud jsme jim vystaveni dlouhodobě.

Zdravotní rizika byla prokázána odborníky

Nastoupili jste někdy do auta, jehož řidič si zavěsil na zrcátko nebo do ventilace právě rozbalenou „voňku“? Možná jste to ocenili. Nebo vlivem intenzivní vůně začali kýchat, případně pokašlávat. A možná vás po chvíli rozbolela hlava. Ať už byl scénář jakýkoli, jedno je nadmíru pravděpodobné. Nosem jste vstřebali hned několik toxických látek.

Bylo prokázáno, že celá řada konvenčních osvěžovačů vzduchu uvolňuje benzen, který je pro člověka karcinogenní. Zarážející jsou také koncentrace formaldehydu a toluenu, jejichž neurotoxické účinky se projeví například bolestí hlavy nebo dýchacími obtížemi. Tělu neprospívá ani xylen a styren, potenciálními karcinogeny, které dráždí dýchací cesty a mohou ovlivnit funkci jater. Hormonální systém a funkci reprodukce zas dokáže potrápit hojně používané xylenové pižmo.

Věřte, že syntetická vůně vám harmoničtější domov nevytvoří. Naopak kvůli ní můžete být náchylnější k astmatu, alergiím, kašli a (nejen) plicním infekcím.

 

Rozlučte se s nechtěnými pachy po svém

Výrobci osvěžovačů většinou slibují, že jejich vůně dokáží odstranit zápach. Ve skutečnosti jej však jen překryjí svým intenzivnějším aroma. Jak se ale nepříjemných pachů z kuchyně či toalety opravdu účinně zbavit? Jde to vůbec? Ano a dokonce zcela bez chemie. Likvidátorem pachu ALP, který zápach nepřekrývá, ale spolehlivě neutralizuje. Aplikovat jej můžete na jakýkoli povrch nebo materiál a díky rozprašovači nahradí i osvěžovače vzduchu. Je 100% přírodní, nezanechává stopy a neškodí životnímu prostředí ani zdraví lidí a zvířat. Vhodný je také pro alergiky.

Více informací najdete na  www.likvidator-pachu.cz  nebo můžete zakoupit přímo na našem e-shopu www.alpik.cz/likvidator-pachu/