+420 774 775 777
Košík je prázdný
Alpík.cz / Magazín / Pečujte o své vlasy správným způsobem

Pečujte o své vlasy správným způsobem

22.02.2018
A B

 

Který kartáč je vhodný pro Vaše vlasy?

Použití kartáčů na vlasy a hřebenů je pro krásné vlasy nutností. Není však tak jednoduché se zorientovat v nabídce různých kartáčů, abyste vybrali zrovna ten, který se hodí pro vaše vlasy, účes. Nevhodný výběr kartáče může tak vést k poškození vlasů, jejich lámání nebo vytrhávání.

 

 

Který kartáč je vhodný pro Vaše vlasy?

Použití kartáčů na vlasy a hřebenů je pro krásné vlasy nutností. Není však tak jednoduché se zorientovat v nabídce různých kartáčů, abyste vybrali zrovna ten, který se hodí pro vaše vlasy, účes. Nevhodný výběr kartáče může tak vést k poškození vlasů, jejich lámání nebo vytrhávání.

 

Kartáče, které jsou v nabídce mnohých obchodů se liší tvarem, šířkou, délkou štětin a materiálem jak štětin, tak „těla“ kartáčů. Při výběru je tak zapotřebí všechny tyto specifika brát v úvahu včetně typu vašich vlasů a účesu.
Jak si ale vybrat?

Materiál kartáčových štětin

Materiál štětin kromě tvaru kartáče udávají základní vlastnosti kartáče.

Nylonové štětiny – bývají antistaticky upravené, čímž předcházejí poletování a krepatění. Dokáží rozplést vlasy a jsou k nim šetrné. Mohou být měkké a pružné nebo také tuhé a pevné, pak je dobré, aby byly opatřeny kuličkami proti poškození a podráždění pokožky.

Kančí štětiny – mají je velmi kvalitní kartáče (např. kartáče Förster's). Umožňují snadnou úpravu i těch velmi neposedných vlasů. Díky struktuře kančí štětiny je při každém pročesání rovnoměrně roznášen tukový maz po celé délce vlasu. Tak je zajištěn lesk třpyt vlasů a vlasy jsou také chráněny před okolní vlhkostí. Pokožka je zároveň štětinami příjemně masírována, a tak je podpořeno prokrvení vlasové pokožky. Kančí štětiny jsou vhodné jak pro dětské vlásky, tak pro jemné či prodloužené vlasy, které vyžadují nejemnější péči. Při každodenním kartáčování dodáte svým vlasům objem a tvar.

kančí stětiny

Dřevěné ostny – kartáče a hřebeny z dřevěnými ostny dokáží účinně a šetrně rozčesávat. Přičemž jemně masírují vlasovou pokožku. Tím ji prokrvují a zlepšují přenos živin ke kořenu vlasu. Velkou výhodou dřevěné bodliny či zubu je, že vlas mechanicky nepoškodí a nepotrhá, jak se to může stát u levných plastových či kovových hřebenů. Mají také antistatické účinky.

dřevěné bodliny

Tvar kartáčů

Ploché kartáče – jsou vyráběné v obdélníkových nebo oválných tvarech různých velikostí. Velikost pak předurčuje jeho použití. Malé kartáče jsou vhodné pro svou kompaktnost vhodné pro příležitostné rozčesávání (na dovolené, v zaměstnání, na cestách). Velké kartáče se hodí pro domácí důkladnou péči. Platí, že čím je velikost větší tím jsou vlasy šetrněji a lépe rozčesány.

Kulaté kartáče – snadno se s nimi tvoří měkké i dlouhé lokny a jsou praktické zvláště při fénování. Průměr je dobré volit podle délky vlasů. Na krátké vlasy se hodí spíše menší průměry a naopak.

kulatý kartáč

Hřebeny se širokými zuby – hodí se zvláště na rozčesání velmi zacuchaných vlasů. Také je lze využít pro aplikaci vlasových masek nebo balzámů. Pomocí hřebenu docílíte rovnoměrné nanesení masky po celé délce vlasů.

 

Velmi kvalitní kartáče a dřevěné hřebeny Förster's najdete v  v našem sortimentu eshopu. Můžete vybírat z kartáčů jak s kančími štětinami tak s dřevěnými bodlinami. Tělo kartáčů je ručně vyráběno z certifikovaného bukového, hruškového či olivového dřeva.