+420 774 775 777
Košík je prázdný
Alpík.cz / Magazín / Koupelna - vaše domácí wellness centrum

Koupelna - vaše domácí wellness centrum

13.02.2017
A B

Koupelna patří k nejdůležitějším místnostem domácnosti. Tipy k tomu, abyste se v ní cítili dobře.

Koupelna patří k nejdůležitějším místnostem domácnosti. Každé ráno tady začíná náš den. A aby začal opravdu krásně, musí nás obklopovat prostor, který bude pěkně čistý, lesklý a zářivý.

S tím nám pomohou úklidoví pomocníci, kteří ji dokonale vyčistí, vydezinfikují, naleští a provoní. Jejich nevýhodou však je, že často obsahují nejrůznější chemii, proto je vybírejte obzvlášť pečlivě. Nejlepší volbu představují ekologické a zdravotně nezávadné produkty, které jsou bezpečné nejen pro celou vaši rodinu, ale i pro domácí mazlíčky. Tyto produkty můžete vybrat na našem e-shopu v kategorii čištění a úklid. Rádi Vám poradíme s výběrem.

Jen samotná čistota ale k tomu, abychom se tady cítili dobře, nestačí. V oázu klidu a relaxace ji promění až to, jak si ji zařídíme. Pokud si ale myslíte, že si s ohledem na malé rozměry místnosti nemůžete moc vyskakovat, vyvedeme vás z omylu.

I na omezeném prostoru si můžete pomocí pár triků vykouzlit vaše soukromé domácí wellness centrum. Stačí jen vědět, jak na to.

 

Věčné dilema

Nedílnou součást každé koupelny tvoří vana a sprcha. V malých místnostech si ale nemůžeme dovolit luxus obou, zvolit musíme jen jednu variantu. Z logického důvodu preferujeme sprchové kouty, ideálně čtvrtkruhového tvaru, které uspoří maximum místa.

Pokud už se vzdáte lázně, dopřejte si ve sprchovém boxu co největší komfort. Vsaďte například na hydromasážní panely - relaxace bude dokonalá a na nějakou vanu si ani nevzpomenete.

 

Bez úložných prostor to nepůjde

Koupelna

Bez ohledu na velikost koupelny je třeba zde mít dostatek úložných prostor na všechny šampony, krémy, kulmy, fény či ručníky.Koupelnový nábytek tady proto nesmí chybět.

Před policemi dejte raději přednost uzavřeným koupelnovým skříňkám, které důmyslně skryjí vše potřebné. Výhodné a úsporné řešení nabízí závěsné skříňky, které vám navíc ušetří spoustu práce při úklidu. Šikovně využít každé místo na maximum umí i koupelnový nábytek s umyvadlem. Dohromady vytváří celistvý dojem, který skvěle zapadne i do místností menších rozměrů. Ve skříňce můžete uložit cokoli, od čisticích prostředků až po toaletní potřeby.

Aby místnost působila vzdušněji a prostorněji, vybírejte světlejší barvy, jako je bílá, krémová nebo světle šedá. Dobrou službu prokáže v koupelně také zrcadlo. Nejen, že se u něj můžete zkrášlovat, ale umístíte-li dvě naproti sobě, bude místnost působit větším dojmem.

Vyzkoušejte naše jednoduché triky a poznejte rozdíl na vlastní oči!