+420 774 775 777
Košík je prázdný
Alpík.cz / Magazín / Čistá non-toxic domácnost bez chemie? Víme, jak na to!

Čistá non-toxic domácnost bez chemie? Víme, jak na to!

04.08.2022
M H

Rozhodli jste se pro non-toxic domácnost, ale vrtá vám hlavou, jak zvládnout úklid bez arzenálu chemických přípravků a litrů dezinfekce? Konvenční čističe plné chemikálií neprospívají přírodě ani našemu zdraví. Čím dál častější výskyt ekzémů a alergií je toho důkazem. Dobrou zprávou je, že si hravě poradíte i bez nich. Přečtěte si, jak zvládnout každodenní úklid a dezinfekci bez škodlivé chemie.

Podlahy a nábytek

Doba covidová nás naučila, že čistotu a dezinfekci není radno podceňovat. Obzvlášť pokud máte malé děti, které objevují svět všemi smysly, a rády strkají věci do pusinky. Podlaha ošetřená chemií, na které si hrají vaše děti, rozhodně není to pravé pro jejich zdraví. 

Vytvořte pro své ratolesti čisté prostředí bez mikrobů a bakterií, ale i bez škodlivé chemie. T-E-O na podlahy a nábytek dokonale čistí, dezinfikuje a zároveň podlahám a nábytku dodá lesk. Protože obsahuje přírodní oleje, vytváří na ošetřovaném povrchu jemný mikrofilm, který brání množení bakterií. Celou místnost navíc zahalí příjemná vůně levandule.

Kuchyně

Čistota je při vaření nezbytná, a nejde přitom jen o čisté nádobí. Nebezpečné bakterie ulpívají také na kuchyňské pracovní desce, ve dřezu nebo na varné desce. Pravidelná dezinfekce povrchů zlikviduje všechny bakterie, které mohou být příčinou nemocí, jako je třeba salmonela nebo kampylobakterióza. Čističe našich babiček v podobě octu a sody na důkladnou očistu a dezinfekci nemusí stačit.

T-E-O do kuchyně si poradí si s nečistotami, mastnotou i mikroby. Spolehlivě čistí a zároveň dezinfikuje. Nemusíte si dělat starosti, pokud čistič nastříkáte omylem na ovoce nebo zeleninu. T-E-O je 100% přírodní a netoxický, proto vám žádné nebezpečí nehrozí ani při náhodné konzumaci. To potěší také všechny rodiče malých, zvídavých dětí. Barevné lahvičky jsou pro nejmenší děti velkým lákadlem a v případě běžné chemie zároveň velkým rizikem.

Koupelna a WC

Toaleta a koupelna. Dvě místa, která vyžadují speciální pozornost. Ve vlhkém prostředí se bakterie a plísně rychle množí. Bojovat může také se rzí a vodním kamenem. I v tomto případě si vystačíte s kvalitními přípravky T-E-O bez chemie. 

T-E-O pro koupelnu a WC si poradí s nečistotou, rzí, vodním kamenem i bakteriemi. Je perfektní na očistu veškeré sanity, kachliček i vodovodních baterií.

 

Čistič na podlahy a nábytek Čistič do kuchyně TEO Čistič koupelna a wc TEO
TEO Čistič na podlahy a nábytek TEO Čistič do kuchyně TEO Čistič do koupelny a wc 

 

Celý byt v 1 lahvičce

Speciální čistič na podlahy, čistič na koupelnu, čistič na kuchyni… Zdá se vám to příliš? Chtěli byste mít vše, co na úklid domácnosti potřebujete, pohodlně v 1 lahvičce? Vyzkoušejte univerzální čisticí koncentrát T-E-O. Dokonale vyčistí podlahy, nábytek, koupelnu, kuchyni, okna nebo dokonce dětské hračky či ovoce a zeleninu. Je ideálním řešením pro ekologickou domácnost a zároveň chrání přírodu před zbytečnými obaly. Spoustu místa vám ušetří také doma. Už žádné přetékající skříňky plné lahviček. Univerzální koncentrát si jednoduše naředíte podle návodu a můžete se pustit do úklidu.

Čistící koncentrát TEO
TEO Čistící koncentrát 

 

Dokonalý úklid bez kompromisů

Nenechte se od vaší non-toxic cesty odradit méně kvalitními čističi, které jsou sice přírodní, ale málo účinné. Už nemusíte volit mezi zdravím, přírodou a dokonalou čistotou. Přírodní čističe T-E-O perfektně čistí, spolehlivě dezinfikují a zároveň nezatěžují náš organismus a přírodu zbytečnou chemií. Nevyvolávají alergie, ekzém ani podráždění pokožky. Jak už napovídá název značky, úklid s čističi T-E-O vyřešíte Trvale - Ekologicky - Odbouratelně.

Proč čističe T-E-O?

  • 100 % přírodní produkty na bázi minerálních solí a olejů
  • bez chemických přísad, stabilizátorů a konzervantů
  • snadno odbouratelné, nezatěžují přírodu
  • bezpečné pro děti i domácí mazlíčky
  • účinné proti nečistotám i mastnotě
  • účinné proti bakteriím i virům 
  • opětovně použitelné balení
  • příjemná levandulová vůně

Další ekologické čisticí a dezinfekční prostředky najdete na našem e-shopu alpik.cz.