+420 774 775 777
Košík je prázdný
Alpík.cz / Magazín / Celulitida trápí 90% žen: Jak zmírnit efekt „pomerančové kůže”?

Celulitida trápí 90% žen: Jak zmírnit efekt „pomerančové kůže”?

18.12.2023
M H

Celulitida je poměrně běžný problém, který trápí až 90 % žen. Projevuje se typickými dolíčky na kůži – tzv. „pomerančovu kůží”. Nejčastěji vzniká v oblasti stehen, hýždí a paží. Není přitom doménou starších ročníků – objevit se může klidně už v pubertě. Zjistěte, proč celulitida vzniká a jak proti pomerančové kůži bojovat? 

Proč celulitida vzniká?

Hormonální nerovnováha

Příčinou celulitidy může být hormonální nerovnováha – ať už v pubertě, těhotenství či klimakteriu. Proto jsou ke vzniku celulitidy více náchylnější ženy než muži. Negativní vliv může mít také užívání hormonální antikoncepce, která způsobuje změnu hladiny hormonů.

Genetická dispozice

Zděděné geny mohou ovlivňovat metabolismus, krevní oběh i rozložení tuků. To znamená, že můžete mít ke vzniku celulitidu větší genetické předpoklady. Pokud celulitidou trpěla vaše maminka a babička, pravděpodobně budete mít k pomerančové kůži větši predispozice.

Špatná životospráva

Nezdravá strava, nedostatek pohybu… Špatná životospráva může zvýšit pravděpodobnost hromadění tukových buněk, a tím i celulitidy. Nedostatek pohybu či sedavé zaměstnání navíc ovlivňuje krevní oběh a průtok krve, které mají vliv na regeneraci a obnovu buněk. Nepříznivý vliv má také kouření a častá konzumace alkoholu.

Tělesná hmotnost

Celulitida vzniká, když tukové buňky pod kůží tlačí na pojivovou tkáň a dochází ke vzniku dolíčků na kůži. Celulitida se nevyhýbá ani štíhlým ženám, s narůstající hmotností se však zvětšují tukové buňky, a proto roste i pravděpodobnost výskytu pomerančové kůže. U žen s nadváhou bývá nerovnost pokožky výraznější a viditelnější.

Stárnutí

Vlivem stárnutí se pokožka stává tenčí a méně pružnou. To je důvodem, proč se s přibývajícím věkem zvyšuje pravděpodobnost vzniku celulitidy. Mění se také hladina hormonů, která ovlivňuje cévy i krevní oběh. U některých žen se celulitida objevuje až ve zralém věku – nejčastěji v souvislosti s menopauzou. S přibývajícími léty klesá u žen hladina estrogenu a s nástupem klimakteria dochází ke snížení průtoku krve pojivovou tkání. To znamená, že se do buněk dostává méně kyslíku, což vede ke zpomalení jejich obnovy a regenerace. Když jsou pojivové buňky oslabené, tuk pod nimi je více vidět. 

Stres

Stresový hormon kortizol může být podle odborníků zhoršovat příznaky celulitidy. Cvičení, dostatek odpočinku a zdravá strava naopak mohou fungovat jako skvělá prevence.

 

 

Jak bojovat proti celulitidě?

    1. Úprava životosprávy

Změnou stravy a stravovacích návyků můžete projevy celulitidy zmírnit. Zdravá a vyvážená strava dodá tělu všechny živiny a podpoří procesy, které ovlivňují vzhled pokožky. Myslet byste měli také na dostatečný pitný režim založený na vodě a neslazených nápojích.

Pravidelná fyzická aktivita nastartuje metabolismus tuků v těle, zlepší krevní oběh a vybuduje svalovou tkáň, které pomáhá pokožce zůstat pevnou a pružnou. Postačí obyčejná chůze a pravidelné procházky. Změnou životosprávy by mělo dojít také k úpravě hmotnosti – hubnutí většinou vede ke zmírnění projevů pomerančové kůže.

    2. Používání vhodné kosmetiky

Používáním vhodné kosmetiky můžete projevy celulitidy zmírnit. Na e-shopu alpik.cz najdete celou řadu účinných, přírodních krémů a gelů, které vaší pokožce pomohou navrátit pružnost, hladký vzhled a pevnost.

 

Masážní olej Celulinie Saloos Masážní olej Celulitida Nobilis Tilia Husté Sibiřské bílé máslo proti celulitidě Siberica
Masážní olej Celulinie Saloos Masážní olej Celulitida Nobilis Tilia Husté Sibiřské bílé máslo proti celulitidě Siberica

 

Masážní olej Celulinie Saloos obnovuje krevní a lymfatický oběh, zlepšuje cirkulaci tekutin, pomáhá odplavovat toxiny a odpadní látky, a tím účinně bojuje proti celulitidě. Pravidelnou masáží problematických partií pomocí masážního oleje Saloos dosáhnete výrazně hladší a pevnější pokožky. Potěší vás 100% přírodní složení i příjemná citrusová vůně.

Skvělou prevencí i první pomocí je také Masážní olej Celulitida Nobilis Tilia, který pokožce dodává výživu a zabraňuje ztrátě pružnosti. Díky vysokému obsahu kyseliny olejové a linolové pronikají účinné látky i do hlubších vrstev pokožky. Příjemným bonusem je bohatá citrusová vůně, kterou podtrhuje pryskyřičné aroma cedru, a přírodní složení, které je šetrné k pokožce i přírodě. 

Pokud dáváte přednost hustší konzistenci, vyzkoušejte Husté Sibiřské máslo na tělo proti celulitidě Natura Siberica. Včelí vosk obohacený o vzácné přírodní oleje z osmi sibiřských rostlin pomáhají zlepšit krevní oběh, omlazují a vyhlazují pokožku, zlepšují její elasticitu i pevnost. Zároveň pleť chrání před působením volných radikálů, podporuje její regeneraci a dodává výživu. To jsou klíčové vlastnosti, které pomáhají v boji proti celulitidě. 

Pokud hledáte přípravek 2v1, který pomáhá bojovat proti celulitidě a zároveň zpevňuje a zeštíhluje problematické partie, sáhněte po Silulite – Zeštíhlujícím tělovém krému od Terra BioCare. Lipolytické a drenážní účinky dodávají krému extrakty z madagaskarské Pao Rosa, řasy Focus, které působí ve vzájemné synergii s kofeinem a esenciálním olejem z máty a fenyklu. Zmenšení obvodu stehen a boků jsou podle klinických testů viditelné už po 15 dnech pravidelného používání. Dalším bonusem je hladší, hydratovanější a pružnější pokožka. 

Skin Paradise Extra hydratační obnovující tělový nektar No.3 Soaphoria je skvělý pro každodenní péči o pokožku s projevy celulitidy. Tělový nektar zvláčňuje, hydratuje, regeneruje a zpevňuje pokožku. Potěší vás lehká konzistence bez pocitu mastnoty, snadná aplikace pomocí spreje a bohatá ovocná vůně.

 

Silulite - Zeštíhlující tělový krém Terra BioCare Skin Paradise Extra tělový nektar Soaphoria Sprchový gel Aloe Vera Faith in Nature
Silulite - Zeštíhlující tělový krém Terra BioCare Skin Paradise Extra tělový nektar Soaphoria Sprchový gel Aloe Vera Faith in Nature

 

Pokožku s projevy celulitidy potěší také kosmetika s obsahem aloe vera. Aloe vera pomáhá prokrvovat, hloubkově hydratovat a regenerovat buňky. Aloe vera má navíc mnoho dalších benefitů, které vám pomohou při nejčastějších kožních potížích. 

TIP: 6 důvodů, proč používat kosmetiku s aloe vera