+420 774 775 777
Košík je prázdný
Tisknout
Sdílet:

Lakus aqua 1Kg

Probiotický přípravek k ošetření akvárií, zahradních jezírek, rybníčků, rybníků, kašen, rekreačních, retenčních a požárních nádrží.
Výrobce: Ventura
Kód: VVL10
EAN: 000000011112
Dostupnost: expedice - dostupnost za 2-6 dnů od objednávky
1 379 Kč (s DPH)

Podrobný popis

Z hlediska akutní toxicity pro ryby, dafnie a řasy testováno Jihočeskou univerzitou v Českých Budějovicích VÚRa H ve Vodňanech – Toxikologická laboratoř, protokol č. 4/2005.

Bakteriélní přípravek ke snížení látkového zatížení vod. Ve vegeteční (letní) době napomáhá k omezení výskytu fekálních bakterií (koliformní b., termotolerantní b., enterokoků), odbourávání čpavku, stabilizaci pH k neutrální hodnotě a při včasném preventivním použití k zamezení tvorby vodního květu.

Použití:
Ošetření povrchových vod.

Aplikace:

Pro akvária: 2,5g na cca 100l vody. Ošetření provádíme 1x za měsíc.

Pro zahradní jezírka, rybníčky, kašny: 50g na 10m3 – Ošetření provádíme 1x za měsíc od března do listopadu. Míra úspěchu udržení kvality vody se odvíjí od zajištění minimální cirkulace vody, výkonné filtrace a min. hloubky cca 120cm, min. flory a částečného zastínění (napodobení přirozeného vodního biotopu).

Pro požární nádrže: 1kg přípravku na požární nádrž (cca do 1000 m2). Ošetření provádíme v měsíčních intervalech od května (napuštění) 3x až 4x za letní sezónu.

Pro rybníky, rekreační a retenční nádrže: max 5 kg přípravku na 1 ha. Ošetření provádíme podle potřeby (na základě rozboru), zpravidla 3x za sezónu. V případě akutního stavu vodního květu k úpravě látkového zatížení se dávka zvýší na základě konzultace – poradenství.

Ošetření velkých vodních ploch: zajišťuje výrobce na základě konkrétního posouzení. Z hlediska zamezení tvorby vodního květu, řas a sinic, se ošetření provádí PREVENTIVNĚ, s předstihem před vlastním přemnožením fytoplanktonu.

Příprava aktivní biokultury:
Dané množství přípravku SEKOL® Lakus aqua rozmícháme v optimálním množství (0,5-5L) vody (odebrané z tělesa, které chceme ošetřit), za občasného promíchávání necháme aktivovat 15-20 minut (ne více!) a vlijeme zpět.
U zahradních jezírek a dále větších vodních ploch rozdělíme aktivní biokulturu a aplikujeme bodově z více stran.