+420 774 775 777
Košík je prázdný
Tisknout
Sdílet:

Bambucké máslo Hadek

Rostlinný tuk pro přípravu dezertů a provonění pokrmů.
Výrobce: Hadek
Kód: H5029

Vyberte variantu

Varianta:
Dostupnost: dodání - dostupné až počátkem ledna 2022
235 Kč (s DPH)

Podrobný popis

Představujeme vám

Je vhodný při pečení sušenek, dortů a dalších sladkostí místo klasického másla (ve stejném poměru). Používá se při výrobě kvalitních čokolád, kde nahrazuje kakaové máslo. Lze jím nahradit smetanu nebo olivový olej do základu omáčky. Krásně provoní těstoviny, rýži, brambory nebo zeleninu.
Fyzikální vlastnosti: bělavý až nažloutlý pevný tuk
Bod tání: cca +36°C
Základní obsahové složky: mastné kyseliny – hlavní podíl kyselina stearová (C18:0) cca 44 %, olejová (C18:1) cca 42 % a linolová (C18:2) cca 8 %; vitamíny E a A, alantoin, triterpenalkoholy, estery kyseliny skořicové, lecitin

Použití

Dle vlastního uvážení používáme při přípravě pokrmů, zejména při pečení dezertů.

Skladování

Uvedená trvanli­vost přípravku se uchováváním v temném a chladném prostředí podstatně prodlužuje (nejlépe v chladničce při teplotě 6–10 °C). Spotřebujte nejlépe do data uvedeného na obalu. Číslo šarže a objem vyznačen na obalu.

Varování

Tento produkt není určený na léčbu jakékoliv nemoci. Je nám líto, že nemůžeme poskytovat bližší informace o použití tohoto produktu. Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006 ze dne 20. prosince 2006 nám zakazuje sdělovat neschválené zdravotní tvrzení. Informace můžete najít ve veřejně dostupných zdrojích jako jsou encyklopedie bylin, herbáře, nebo na Blogu Karel Hadek.

Tipy a zkušenosti

Použití mimo potravinářskou oblast: Vynikající součást regeneračních přípravků. Je předurčeno pro ošetřování zejména zralé, povadlé a suché pokožky, stejně tak i citlivé a vnímavé pokožky dětí. Přípravkům dodává na jemnosti, což se zřetelně projevuje i obnovou pružnosti pleti. Tento nedráždivý tuk lze používat i samostatně k ošetřování a pěstování pleti, hlavně pak v zimních měsících, kdy díky absenci vody pokožku navíc chrání před mrazy. Může zjemňovat pokožku (obsahuje až 12 % nezmýdelnitelných složek), obnovovat její pružnost a podporovat vývoj zdravé tkáně. Správně emulgován napomáhá stabilizaci její vlhkosti. Čisté bambucké máslo má přirozený UV faktor cca 4. Bambucké máslo rozpustíme při teplotě kolem 40°C a používáme jako jedinečný samostatný masážní „olej“ nebo jako nosič přidávaných éterických olejů. Pokožka masírovaná bambuckým máslem extrémně získává na jemnosti.