+420 774 775 777
Košík je prázdný
Tisknout
Sdílet:

Vlasový balzám Lupisan Hadek

Vlasový balzám k péči o pokožku hlavy při výskytu lupů.
Výrobce: Hadek
Kód: H1403

Vyberte variantu

Varianta:
Dostupnost: dodání - dostupné až počátkem ledna 2022
22 Kč (s DPH)

Podrobný popis

Lupy jsou průvodním jevem poškození vlasové pokožky (seborhoická dermatitida). Toto poškození je způsobeno mikroorganizmem (pityrosporon ovale), který se v malém množství vyskytuje v mikroflóře vlasové pokožky každého člověka. Za určitých specifických podmínek se přemnožuje, a způsobuje výskyt lupů spojený se svědivostí a zarudnutím pokožky. Používání šamponů – tedy tenzidů – nejen přímo poškozuje vlasovou pokožku, ale také likviduje vyváženost její mikroflóry. Regenerační balzámová kúra je určena pro odstranění lupů a jejich nepříjemných průvodních jevů, zejména svědění vlasové pokožky. Lupisan je aktivně působící preparát, který ocení všichni, kdo tímto, v dnešní populaci velmi rozšířeným, problémem trpí a rádi by se jej zbavili bez použití chemických přípravků. Obsažené hloubkově působící účinné látky a éterické oleje působí proti zmíněnému mikroorganizmu, pronikají do jeho struktury, a zabraňují tak jeho přemnožení. První výsledky se projevují již po několika dnech pravidelné aplikace preparátu. Lupy i doprovodné jevy, jimiž je svědění a zarudnutí, mizí a mikroflóra pokožky se vrací k normálu.

Hlavní obsahové složky:
Rostlinné oleje, např. sójový. Éterické oleje, např. manukový, mateřídouškový, cedrový. Emulgátory, vosky, glycerin. Vitaminy, např. A, E. Betakaroten, pantenol. Destilovaná voda.

Použití:
Balzám Lupisan na noc vmasírujeme v malém množství do pokožky hlavy a necháme jeho účinné složky působit. Ráno důkladně opláchneme teplou vodou a vlasy běžným způsobem upravíme. Zpočátku doporučujeme častější používání (i denně) a teprve později zvolíme delší intervaly mezi aplikacemi. Doba mezi aplikací preparátu a jeho omytím by měla být nejméně 4 hodiny, aby účinné látky obsažené v Lupisanu měly dostatek času proniknout do pokožky a narušit strukturu přemnoženého mikroorganizmu.
Aplikaci preparátu Lupisan lze též doporučit formou zábalu. Vlasy a hlavu (s výjimkou obličeje) po vmasírování balzámu zabalíme do speciální fólie (v nabídce firmy). Přibližně po jedné hodině zábal odstraníme a postupujeme stejným způsobem jako u základní kúry. Pro udržování optimálního stavu vlasové pokožky a vlasů je potřeba aktivní balzámovou kúru v pravidelných časových intervalech opakovat. Počet a periodicita následných aplikací závisí na individuálních vlastnostech a typu vlasů a na původní intenzitě poškození.

INCI:
Aqua, Glycine soja Oil, 90% Cetearyl alcohol, 10% Sodium cetearyl sulfate, Glycerin, Urea, Panthenol, Cedrus deodara Wood Oil, Cera flava, Sodium cetearyl sulfate, Melaleuca alternifolia Leaf Oil, Cupressus sempervirens Oil, Salvia officinalis Oil, Eugenia caryophyllus Leaf Oil, Thymus serpillum Oil, Eugenol, Lavandula angustifolia Oil, Thymus vulgaris Flower/Leaf Oil, Citrus limon Peel Oil, Limonene, Linalool, Tocopheryl acetate, Rosa damascena Flower Oil, Lavandula hybrida Oil, Rosmarinus officinalis Leaf Oil, Piper nigrum Fruit Oil, Leptospermum scoparium Branch/Leaf Oil, Allantoin, Citronellol, Geraniol, Citral