+420 774 775 777
Košík je prázdný
Tisknout
Sdílet:
Alpík.cz / Potraviny / Tyčinka Candy BIO

Tyčinka Candy Molenaartje BIO 40g

Výrobce: MOLENAARTJE
Kód: SL014
EAN: 8711812153939
Dostupnost: expedice - dostupnost za 2-6 dnů od objednávky
27 Kč (s DPH)

Podrobný popis

Karobová tyčinka s karobovou polevou.

Složeni : dehydratovaný glukózový sirup z kukuřice, sojová mouka, rostlinný palmový tuk, kakaové máslo, sušené plnotučné mléko, karobovýprášek (5%), dehydratovaný sirup z ječného sladu, lískové ořechy (3%), sušená syrovátka, vanilka.
Produkt kontrolovaného ekologického zemědělství
Země púvodu:Nizozemí

KAROB
Karob obsahuje 8% bílkovin, cca 46% přirozeného cukru, vitamíny skupiny B, minerály (vápník, hořčík, draslík) a stopové prvky (železo, mangan, chrom, měď). Porovnáme-li jej s kakaem, má třikrát vyšší obsah vápníku, o třetinu méně kalorií a sedmnáctkrát méně tuku. Karob je bohatým zdrojem vlákniny pektinu, který pomáhá při trávení a vylučování. Pektin je prospěšný pro zastavení průjmu a pomáhá při nevolnosti a zvracení. Spolu s další užitečnou látkou, ligninem, má kladný vliv na snižování hladiny cholesterolu.
Karobový strom dává dlouhé lusky, které jsou sušeny a mlety na jemný karobový prášek. Karob oproti kakau neobsahuje škodlivé methylxanthiny způsobující zrychlený tep, poruchy spánku, nadměrnou vznětlivost, pocity úzkosti atd.  Karob při výrobě nevyžaduje kvašení přinášející nebezpečí rozvoje nežádoucích baktérií či plísní (u čokolády je kvašení nutné pro dosažení chuti). Vzhledem k přirozeně nasládlé chuti není zapotřebí karob obohacovat cukrem a vzhledem k jemné konzistenci se nepřidává ani velkého množství tuku (při výrobě čokolády běžné).