+420 774 775 777
Košík je prázdný
Tisknout
Sdílet:
Alpík.cz / Aromaterapie / Éterické oleje / Manuka esenciální olej

Manuka esenciální olej Saloos 5 ml

Čistá přírodní silice z novozélandského čajovníku.
Výrobce: Saloos
Kód: 783124
Dostupnost: expedice - dostupnost za 2-6 dnů od objednávky
278 Kč (s DPH)

Podrobný popis

Vůně je podobná esenciálnímu oleji z Tea tree, je ale jemnější a méně výrazná. Rostlinou, ze které se získává manukový olej, je novozelandská dřevina s názvem Leptospermum Scoparium.

Účinky: 
Manukový esenciální olej obsahuje 26 - 28% Triketonu, který zvyšuje účinnost proti plísním až 10x, a oproti G+ bakteriím až 30x ve srovnání s australským čajovníkovým olejem. Má přírodní antiseptické, protizánětlivé, hojící a čistící účinky. Působí proti plísním a bakteriím i na různé kožní problémy.

Použití:
Lze použít neředěný k místnímu ošetření aknózní pleti, k ošetření drobných poranění, na reakci vzniklou v důsledku pobodání hmyzem, na popáleniny, opruzeniny apod. Vyhněte se ale kontaktu s očima a sliznicemi.

K provonění prostoru nakapejte 2-5 kapek (dle velikosti místnosti, větrání apod.) esenciálního oleje Manuka do mističky aromalampy s vodou a za pomoci tepla hořící svíčky nechte volně odpařovat. Hlídejte, aby se voda z aromalampy nevypařila.

K výrobě vlastních kosmetických produktů s Manukou přidejte do 100ml neutrálního oleje 8 kapek esence a dobře protřepejte. Neutrálním olejem může být jakýkoliv rostlinný olej lisovaný za studena nebo připravené směsi, které naleznete např. v kategorii tělových a masážních olejů, regeneračních obličejových olejů atd. vždy pod označením Neutrální.

 

Složení INCI: Leptospermum scoparium