+420 774 775 777
Košík je prázdný
Tisknout
Sdílet:
Úvodní stránka Potraviny Káva Žaludovka čistá žaludová Bio 200g

Káva Žaludovka čistá žaludová Bio 200g

Výrobce: Bioobchod
Kód: BO127
EAN: 8595607700177

Je nám líto, ale produkt již není v nabídce

Podrobný popis

Žaludová káva byla starými Slovany ceněna nejen pro svou lahodnou chuť, ale také pro významné dietetické účinky, jimž se přisuzoval vliv na zklidnění a posílení žaludku, jater a sleziny.

Byla užívána při střevních těžkostech a poruchách zažívání, při oslabení organismu nebo po nemoci. Obsahuje hodně bílkovin, škrobů a tříslovin a díky hutnému nálevu zasycuje.
Dávno před příchodem kávy a čaje do Evropy byla žaludová káva populární hlavně u slovanských národů, o významu žaludů v lidské potravě ale psali již římští klasikové Ovidius a Vergilius.
Žaludovka je překvapující alternativou k obilným i pravým kávám a vychází z polozapomenuté moudrosti našich předků a jejich těsného sepětí se silami přírody a jejími plody.

Vychutnejte si Žaludovku horkou či vychlazenou, samotnou nebo s přídavkem mléka či medu, filtrovanou pro opravdový požitek z její chuti nebo nefiltrovanou s jemnou usazeninou, která nápoji dodává hutný a zasycující charakter.
Žaludy použité na výrobu Žaludovky pocházejí z kontrolovaného volného sběru ze zdravých dubů z divoké přírody ekologicky čistých oblastí střední Evropy. Nechte se překvapit její chutí i Vy!

Příprava:
1/2 - 1 čajová lžička směsi na 1 šálek hotového nápoje. Žaludovku zalijte horkou vodou a nechte 5 - 15 minut louhovat - čím déle, tím intenzivnější žaludová chuť.
Žaludovka zanechá jemnou usazeninu, která není na závadu, pro požitek z její chuti doporučujeme nápoj přefiltrovat přes sítko.
Možná je i příprava v kávovarech.
Zemědělská produkce EU/ mimo EU. 200g.

Složení:
100% pražené žaludy*.
Z kontrolovaného ekologického zemědělství / z kontrolovaného ekologického volného sběru.