+420 774 775 777
Košík je prázdný
Tisknout
Sdílet:
Úvodní stránka Potraviny Káva Žaludovka čistá žaludová Bio 200g

Káva Žaludovka čistá žaludová Bio 200g

Výrobce: Bioobchod
Kód: BO127
EAN: 8595607700177
Dostupnost: expedice - dostupnost za 2-6 dnů od objednávky
99 Kč (s DPH)

Podrobný popis

Žaludová káva byla starými Slovany ceněna nejen pro svou lahodnou chuť, ale také pro významné dietetické účinky, jimž se přisuzoval vliv na zklidnění a posílení žaludku, jater a sleziny.

Byla užívána při střevních těžkostech a poruchách zažívání, při oslabení organismu nebo po nemoci. Obsahuje hodně bílkovin, škrobů a tříslovin a díky hutnému nálevu zasycuje.
Dávno před příchodem kávy a čaje do Evropy byla žaludová káva populární hlavně u slovanských národů, o významu žaludů v lidské potravě ale psali již římští klasikové Ovidius a Vergilius.
Žaludovka je překvapující alternativou k obilným i pravým kávám a vychází z polozapomenuté moudrosti našich předků a jejich těsného sepětí se silami přírody a jejími plody.

Vychutnejte si Žaludovku horkou či vychlazenou, samotnou nebo s přídavkem mléka či medu, filtrovanou pro opravdový požitek z její chuti nebo nefiltrovanou s jemnou usazeninou, která nápoji dodává hutný a zasycující charakter.
Žaludy použité na výrobu Žaludovky pocházejí z kontrolovaného volného sběru ze zdravých dubů z divoké přírody ekologicky čistých oblastí střední Evropy. Nechte se překvapit její chutí i Vy!

Příprava:
1/2 - 1 čajová lžička směsi na 1 šálek hotového nápoje. Žaludovku zalijte horkou vodou a nechte 5 - 15 minut louhovat - čím déle, tím intenzivnější žaludová chuť.
Žaludovka zanechá jemnou usazeninu, která není na závadu, pro požitek z její chuti doporučujeme nápoj přefiltrovat přes sítko.
Možná je i příprava v kávovarech.
Zemědělská produkce EU/ mimo EU. 200g.

Složení:
100% pražené žaludy*.
Z kontrolovaného ekologického zemědělství / z kontrolovaného ekologického volného sběru.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku