+420 774 775 777
Košík je prázdný
Tisknout
Sdílet:
Alpík.cz / Domácí lékárna / Levandule extra ÉO

Levandule extra ÉO Hadek 10 ml

Je jedním z mála éterických olejů, které lze použít lokálně na pokožku i sliznici neředěný, působí antisepticky, regeneruje buňky pokožky. Uklidňuje nervové napětí, antidepresivum, působí proti nespavosti.
Výrobce: Hadek
Kód: H4039B
Dostupnost: expedice - dostupnost za 2-6 dnů od objednávky
332 Kč (s DPH)

Podrobný popis

Profil vůně:
Bylinná, bohatě květinová.

Hlavní obsahové složky:
Linalylacetát, linalool, terpinen, borneol, geraniol, lavandulol.

Aromaterapeutické účinky:
Je jedním z mála éterických olejů, které lze použít lokálně na pokožku i sliznici neředěný, působí antisepticky, regeneruje buňky pokožky. Uklidňuje nervové napětí, antidepresivum, působí proti nespavosti. Má blahodárné účinky při bolestech hlavy a proti migréně. Snižuje krevní tlak, je vhodný na popáleniny, hnisavé rány, na rány všeobecně. Má schopnost neutralizace živočišných jedů, je známým repelentem (i proti vlasovým vším), působí i proti molům.

Využití v kosmetice: 
Pravděpodobně nejpoužívanější olej v aromaterapii. Používá se na všechny typy pleti, zejména na citlivou. Obsahuje minimální množství terpenů, proto je velmi jemný a vhodný k ošetření pokožky před i po opalování. Výborný k péči o vlasy (proti lupům), přidává se do přípravků pro ústní a pro intimní hygienu. Dále do masážních přípravků - zmírňuje svalové napětí po námaze, deodoruje.

Tip: 
Díky svým jedinečným vlastnostem by neměl chybět jako součást domácí či cestovní lékárničky.