+420 774 775 777
Košík je prázdný
Tisknout
Sdílet:

Goji - kustovnice čínská Fudco 200g

Výrobce: Fudco
Kód: NM0219
EAN: 5025042018740
Dostupnost: expedice - dostupnost za 2-6 dnů od objednávky
202 Kč (s DPH)

Podrobný popis

Goji mají světle červenou barvu a jsou velké asi jako sušené hrozinky.

Chutí připomínají něco mezi brusinkou, třešní a šípkem. Goji rostou v úrodné půdě himalájských podhůří na středně velikých keřích. V těchto oblastech, kde jsou Goji běžnou součástí jídelníčku, najdeme obyvatelstvo s nejdelším průměrným věkem na Zemi.

Z nutričního hlediska jsou Goji dost možná tím nejhodnotnějším ovocem na planetě!

Obsahují 18 druhů aminokyselin, včetně všech osmi esenciálních aminokyselin (např. tryptofan či isoleucin), 21 stopových prvků (jmenujme například zinek, železo, měď, vápník, selen, fosfor a germanium které se v potravinách nachází jen velice zřídka a působí proti rakovinovým buňkám), jsou jedním z nejbohatším zdrojů karotenoidů ze všech známých plodů na Zemi (což naznačuje už jejich jasně červená barva). Co se týče betakarotenu, jsou Goji vydatnější než mrkev. Dále obsahují vitamíny C, B1, B2, B6 a E.

Musíme zmínit také protizánětlivý činitel betasisterol. Tento rostlinný sterol se dnes využívá při podpůrné léčbě zvýšené hladiny cholesterolu, dále při problémech s prostatou a má také protizánětlivý účinek. Naprosto unikátní pro Goji je pak skupina lycium polysacharidů. To jsou výjimečně silné antioxidanty, tedy látky, které neutralizují volné radikály. Tím pomáhají zabraňovat poškození buněk a stárnutí organismu. (volné radikály vznikají např. jako vedlejší produkt dýchání a jsou dnes považovány za hlavní příčinu stárnutí a degenerace organismu)

Goji jsou tradiční čínskou medicínou považovány za léčivou potravinu podporující dlouhověkost, sílu a sexuální potenci. Je průkazně dokázáno, že lycium polysacharidy obsažené v Goji mají vskutku pozoruhodné antioxidační a imunitu podporující vlastnosti.

Použití: 

Goji lze konzumovat přímo v sušené podobě, nebo si ji také můžete přidat do müsli, cereálií, jogurtů, pudinků, rýže, koláčů nebo ovocných koktejlů. 

Můžete si také připravit čaj - do hrníčku nasypete přibližně 10 g kustovnice a toto množství zalijete horkou vodou. Necháte louhovat 20 minut a poté slijete. Vypít můžete nejen samotný čaj, ale výborné jsou také vylouhované plody. Odvar je ideální pít na lačno a kustovnici můžete kombinovat i s jinými bylinkami.

Doporučené dávkování: 30 g (2 hrstky) sušených plodů denně. Děti dávku poloviční. U dětí mladších 18 měsíců není doporučována konzumace vůbec. 

Složení: kustovnice čínská - goji, siřičitany

Nutriční hodnoty (ve 100 g): energie 1241 kj / 292 kcal, bílkoviny 2,7 g, sacharidy 69,4 g, tuky 0,4 g, vláknina 2,0 g, sodík 0,030g

Baleno v závodě, který zpracovává i arašídy, oře-chy, celer, sezam, mléko, hořčici, obiloviny a sóju.

Skladujte do teploty 25 °C, nevystavujte přímému slunečnímu záření. 

Země původu: Indie