+420 774 775 777
Košík je prázdný
Alpík.cz / Magazín / KONEC pleti s akné!

KONEC pleti s akné!

28.03.2018
Religis admini

 

 

VÍTĚZEM V BOJI PROTI AKNÉ!

Každý z nás touží po dokonalé pokožce. Většina z nás se jí však bohužel nemůže pochlubit. Díky vnitřním i vnějším vlivům pravidelně bojujeme s nejrůznějšími kožními problémy. Jedním z nejpalčivějších, kterým si téměř každý v určitém období život projde, je akné. Zdálo by se, že tento nepříjemný problém není třeba široce představovat. Víte ale přesně, co je akné nebo jak s ním bojovat?
 
Akné je neinfekční chronické zánětlivé onemocnění mazových žláz a vlasových folikulů. Obecně jej lze rozdělit na tři skupiny: akné podmíněné vnitřními faktory, akné podmíněné vnějšími faktory (např. kosmetické akné) a akné vznikajicí jako vedlejší projev užívání některých léků. Asi nejznámější formou onemocnění je první skupina, které začíná nejčastějí kolem 11 až 13 roku života. Svého maxima dosahuje kolem 16-18 let věku.
 
Příčinou je zvýšená tvorba kožního mazu, bakteriální osídlení na kůži a dědičnost. Z dalších faktorů, které mají důležitý význam to jsou stres, zažívací obtíže, různá ložiska infekce v těle, potraviny, sluneční záření a další.
 
Zásadním bodem správné péče o aknózní pleť je používání správné kosmetiky. Speciální nabídku vhodné přírodní kosmetiky najdete na našem eshopu.
 

 

Zde je výběr nejlepších pomocníků v boji s akné z nabídky našeho eshopu:

Jemný gel Aknégel - Nobillis Tilia

 

Jemný pleťový gel účinně omezuje tvorbu volných radikálů a má silné antimikrobiální účinky. Výborně regeneruje pokožku na buněčné úrovni a omezuje ztrátu elasticity pokožky, která často akné provází.

KOUPIT ZDE

 

 

Bylinná pleťová maska proti akné - Khadi Vetiver

 

Tato velmi účinná ajurvédská receptura je určená pro problémovou a mastnou pleť s akné, pupínky a černými tečkami. Maska reguluje produkci kožního mazu a zamezuje keratinizaci kůže. Obsahuje všechny důležité byliny a oleje, které ajurvéda doporučuje pro obnovení pH rovnováhy pokožky a pro udržení čisté pleti bez toxinů.

 KOUPIT ZDE

Krásná slečna s klinickou studií Cytobiol - Havlíková apotéka

 

Tento krém lehké konzistence se hodí na problematickou a akneózní pokožku. Působí na pleť protizánětlivě a adstringentně, navíc pomáhá regulovat tvorbu nadměrného mazu, a to již za 28 dní.

KOUPIT ZDE

Pleťová voda hřebíčková - Nobillis Tilia

 

Je vhodná na běžné omývání a čištění problematické pleti, včetně pleti se sklonem k akné. Hřebíčkový éterický olej je známý svými antimikrobiálními účinky.

KOUPIT ZDE

 

Obličejový regenerační olej Lemon - Tea tree Saloos

 

Má antiseptické a antibakteriální účinky, zklidňuje projevy akné - zabraňuje tvorbě zanícených míst, dezinfikuje. Nevysušuje však, a proto je pleť svěží a vitální. Jeho svěží citrusová vůně příznivě působí na psychiku. 

     KOUPIT ZDE