+420 774 775 777
Košík je prázdný
Alpík.cz / Magazín / Přečtěte si nový článek

Přečtěte si nový článek

21.04.2017
Religis admini

Jak udržet čistý a voňavý domov.

Čistý a voňavý domov je cílem každé hospodyňky. Vůně má vliv na naši náladu a psychiku. Prostřednictvím čichu vnímáme své okolí a tyto vjemy v nás vytvářejí dobré či špatné nálady.

Jistě bychom si přály, aby naše domovy pro nás byli vždy zdrojem jen těch dobrých nálad a emocí. Pomocí různých voňavek nebo osvěžovačů můžeme dodávat vůně našim obydlím. Ale mnohdy intenzivní, umělé vůně mohou vyvolávat spíše nepříjemné, obtěžující pocity, nehledě na alergické reakce nebo jiné zdravotní potíže. Ideální stav je přirozené prostředí bez zápachu, ale také bez umělých vůní. Udržet takový ideální stav nám může pomoci Likvidátor pachu ALP. Čistě přírodní produkt, který neobsahuje na rozdíl od některých osvěžovačů zdraví škodlivé látky. Je netoxický a zdraví škodlivý. Na jednotlivé typy pachů použijte vhodný druh Likvidátoru pachu ALP.

 

 Jak funguje?

 

Ve srovnání s obyčejnými osvěžovači má Likvidátor pachu ALP rozdílné působení. Nežádoucí pachy nepřekrývá svou vůní, ale neutralizuje je, protože působí přímo na zdroj zápachu, který neutralizuje nebo snižuje na přijatelnou úroveň. V krátké době mizí i vůně, kterou vytvořil, a zůstává pouze neutrální prostředí. Díky složení z vody a esenciálních olejů jej lze aplikovat na všechny běžné povrchy a materiály, včetně těch nejcitlivějších, jako je kůže či koženka.

 

Kde ho použít?

 

V první řadě do kuchyně. Kuchyně je centrem všeho dění v bytě, a tak se v ní chceme cítit příjemně. Co by nám mohlo vzít radost? Nepříjemný pach z odpadkového koše. Při vaření některých jídel vznikají intenzivní vůně, které nemusí být pro všechny obyvatele bytu příjemné. Sem tam se stane, že i dobrá kuchařka něco připálí. A nebo naši sousedé, od kterých tyto nepříjemné vůně přijdou. Likvidátor pachu ALP Domácnost – je neocenitelným pomocníkem ve všech těchto situacích. Stačí zastříkat na zdroj zápachu nebo do ovzduší.

 

                

 

 

Koupelny a WC, zvláště v městských bytech je problémem účinné větrání těchto místností. A tak se věrným pomocníkem stane Likvidátor pachu ALP Domácnost, který jednoduše zbaví tyto místnosti nežádoucích pachů. Aplikovat ho můžete přímo do mísy nebo na podlahu či do ovzduší. V případě potřeby většího balení či použití na výraznější zápachy můžete využít řadu Likvidátor pachu ALP Professional.

 

 

 

 

Problém se zápachem z bot je zvláště v letních měsících, nebo když používáme sportovní obuv, máme děti, které v botaskách běhají celý den,…

 

Jak se elegantně a trvale zbavit nepříjemného zápachu z bot? 

 

Díky Likvidátoru pachu ALP Obuv nebudou Vaše boty ani trochu cítit. Stačí, když po každém použití zastříkáte vnitřek obuvi, hlavně na stélku kde zůstává nejvíce zdrojů nepříjemného pachu. Ideálně drže obuv za patu tak, aby roztok stékal do špičky. Pokud řešíte silný zápach je potřeba stélku zastříkat silně a to tak, aby roztok prošel celou stélkou. Při pravidelném používání bude i tato část našeho obydlí příjemným místem.

       

 

A co šatny, skříně, oblečení? Také se Vám stává, že po příchodu z večírku, nebo když navštívíte restauraci, že vaše oblečení je cítit cigaretovým kouřem nebo jiným nepříjemným pachem? Textilie velmi dobře přejímají pachy svého okolí. A takto načichlé oblečení je pak zdrojem nepříjemných pocitů jak pro jeho nositele, tak pro jeho okolí. Pokud takové oblečení schováme do skříně mezi jiné „čisté“, zaručeně nám navoní vše v okolí. Proto v takových případech je nutné se jednoduše a spolehlivě zbavit těchto nepříjemných pachů – pomocí Likvidátoru pachu ALP Textil a oděvy. Stačí, když Likvidátor pachu aplikujete přímo na oblečení nebo jinou textilii.

 

       

 

Součástí řady domácností jsou i domácí mazlíčci. Pejsci, kočičky nebo jiné zvířátka mají přinášet radost jejich majitelům. Aby tomu tak bylo, za všech situací, je tu pro chovatele neocenitelný pomocník Likvidátor pachu ALP Zvířata. Výrazně pomůže při péči o kočičí toalety, pelíšky, kotce nebo při nehodách a potřísnění koberců a textilií, při značkování kocourků apod. Stačí, když postižené místa důkladně zastříkáme, aby se roztok dostal i do spodních vrstev koberců či textilií. Nebo ho lze použít při vytírání a ošetřit tak postižené plochy podlah.

 

Jak jej používat?

 

Likvidátor stačí rozprášit na postižené předměty a nechat působit. Účinně jej lze použít i k vytírání – deset litrů vody se smíchá s minimálně 50 ml přípravku. Na základě realizovaných testů i praktických zkušeností je prokázáno, že přípravek nezpůsobuje žádné alergické reakce, neobsahuje toxické látky, kvasinky ani alergeny. 

 

 

 

Pokud pečujete v domácnosti o seniora máme pro Vás připravenou speciální řadu Likvidátoru pachu ALP Zdravotnictví, které je určena na silné biologické pachy. Tato řada je vhodná na neutralizaci pachu například použitých plen nebo matrací. Pro použití v toaletních křeslech nebo stomických sáčcích doporučujeme olejovou bázi řady Zdravotnictví.

 

Více informací najdete na www.likvidator-pachu.cz